Kayyımdan AK Parti Kadın Kolları’na 6 bin çikolata ve kolonya

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) kazandığı Van Büyükşehir Belediyesi’ndeki kayyım yönetiminin, seçim öncesi “dağıtılmak” üzere 2 milyon 120 bin TL’ye şal, 721 bin TL’ye çikolata aldığı ortaya çıktı. Ayrıca 6 bin çikolata kolisinin AK Parti Kadın Kolları’na teslim edildiği öğrenildi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “çalışan kadınlara dağıtılmak üzere” 10 bin adet şal alımı yaptı. Şal için 2 milyon 128 bin TL ödendi. Şalların akıbeti bilinmezken, 13 Ocak 2023 ve 14 Şubat 2024 tarihlerinde ise çikolata ve kolonya alımı yapıldı.

ÇİKOLATA VE KOLONYA

2023 yılında, “Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan vekilimiz Ozan Balcı ile Genel Sekreterimiz Mehmet Fatih Çelikel’in muhtaç ailelere yönelik gerçekleştirecekleri hane ziyaretlerinde ikram edilmek üzere 1000 paket ikramlık çikolata alımı” gerekçesiyle; 14 Şubat 2024 tarihinde ise, “Şehit ve Gazi ailelerine dağıtılmak üzere” bin 200 adet çikolata ve bin 200 adet kolonya alındı. İlk alım için 202 bin TL, ikinci alım için 519 bin 985 TL ödendi. KDV ile birlikte toplam 721 bin 985 TL harcandı.

6 BİN KOLİ AK PARTİ’YE TESLİM EDİLDİ

Çikolata ve kolonya alımlarına dair belediyede bulunan “teslim ve tesellüm” tutanağına göre 6 bin koli, “Van Kadın Gücü ve Dayanışma Derneği”ne teslim edildi. Dernek adına kolileri teslim alan ve tutanakta imzası bulunan kişi ise, AK Parti Van İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Tülay Işık. Tutanaklara göre; belediye, “Van Kadın Gücü ve Dayanışma Derneği arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında” 3 Mart 2024’te 6 bin koliyi Işık’a teslim etti.

Teslim edilen çikolata ve kolonyalar, seçim öncesi AK Parti Kadın Kolları tarafından çeşitli çevrelere dağıtıldı. Kolilerin dağıtıldığı anlara dair çekilen fotoğraflar da AKP’lilerin sanal medya hesaplarından paylaşıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x