Muhtar Seçim Sonuçları nereden öğrenilir?

Yerel seçimlerde il ve ilçe belediyelerinin yanı sıra muhtar adayları da yarıştı. Yerel seçim sonuçları için Yüksek Seçim Kurulu’ndan gelecek resmi açıklama bekleniyor. Yerel seçimlerin tamamlanmasıyla kazanan adaylar belli olurken, muhtarlık seçim sonuçları da merak edilen konular arasında yer alıyor. 50 bin 370 muhtarın yeniden belirlendiği 2024 seçimlerinde muhtar adayları yerlerde oy yarışına girdi. Peki, muhtarlık seçim sonuçları nereden öğrenilir? İşte YSK 2024 muhtarlık seçim sonuçları ile ilgili bilgiler…

Muhtar Seçim Sonuçları nereden öğrenilir?

50 bin 370 muhtarın yeniden belirlendiği seçimlerde oy verme işlemi sona erdi. YSK sandık sandık oy verilerini resmi internet adresi üzerinden duyuracak. YSK’nın sonuç sorgulama sayfası olan sonuc.ysk.gov.tr sayfası üzerinden yapılacak sorgulama ile muhtarlık seçim sonuçları da öğrenilebilecek.

Yüksek Seçim Kurulu’ndan yapılan açıklamada “31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri Sonuçlanıncaya kadar sayfa geçici olarak hizmet verilmeyecektir” denildi. Sandıkların yüzde 100’üne ait verilerin girilmesinin ardından ilgili adresten sorgulama yapılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x