Seçil Erzan’ın yargılandığı davanın duruşması başladı

“Yüksek getirili gizli fon dolandırıcılığı” iddiasıyla banka müdürü Seçil Erzan’ın tutuklu yargılandığı davanın, İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak duruşması, Erzan’ı adliyeye getiren cezaevi aracının camının patlaması nedeniyle yaklaşık 2 saat gecikmeli başladı.

TEM Büyükçekmece kesiminde, içinde bulunduğu cezaevi aracının camına taş isabet etmesi nedeniyle meydana geldiği belirtilen olaydan sonra başka bir araca nakledilen Seçil Erzan gecikmeli olarak Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne getirilebildi. Duruşma, yaklaşık 2 saat sonra başlayabildi.

Seçil Erzan’ın birleştirilen dosyalar nedeniyle yeniden savunma yapması bekleniyor.

TIKLAYIN-Seçil Erzan’ı duruşmaya götüren cezaevi aracı kaza yaptı

Ne olmuştu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Galatasaraylı eski futbolcular Selçuk İnan, Emre Çolak, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera ile Buse Terim, Buse Terim’in eşi Volkan Bahçekapılı, eski kulüp tercümanı Musa Mert Çetin ve Emre Çolak’ın kardeşi Emrah Çolak gibi 21 isim şikayetçi olarak yer alıyor.

Seçil Erzan için ‘Özel Belgede Sahtecilik’ ve ‘Tacir veya Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık’ suçlarından istenen ceza oranı da 77 yıldan 252 yıla kadar hapis talebine çıktı. Diğer sanıklar Ali Yörük, Kerem Can, Hüseyin Eligül, Nazlı Can, Atilla Yörük ve Asiye Öztürk’ün ise aynı suçlardan 3 yıl ile 85 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x